Sýry & mléčné výrobky

Abertamský sýr býval legendou.

Jsme rádi, že můžeme znovu oživit tradici.

Ten pocit, kdy jsme před lety drželi poprvé v rukou voňavý, vlastnoručně vyrobený sýr, si pamatujeme dodnes. A i když nám jich každý rok projde rukama celá řada, z každého nového bochníku máme stejnou radost jako kdysi z toho prvního.

Sýry pro vás vyrábíme v moderně zařízené sýrárně přímo v Abertamech. Z kravského, kozího i ovčího mléka, čerstvé i zrající – třeba i několik let. V repertoáru máme několik oblíbených stálic včetně oceněné Arniky nebo Barbory, stejně tak nás ale baví vymýšlet stále nové receptury. Všechny ovčí sýry nesou značku BIO, kravské a kozí jsou konvenční. Což ale vůbec neznamená horší kvalitu. Všechna naše zvířata se pasou na horských pastvinách Krušných hor, všem věnujeme stejnou lásku a péči.

Některé z našich sýrů získaly během let ocenění Regionální potravina či Česká biopotravina.

Sýry to u nás ale nekončí. Máme pro vás také kravské, kozí i ovčí mléko, čerstvé máslo, tvaroh nebo jogurty. Kompletní sortiment včetně cen a popisu najdete v našem katalogu.

Při výrobě se důsledně vyhýbáme jakékoliv chemii.

V našich sýrech nenajdete žádná „éčka“ ani konzervanty. Používáme pouze syřidlo, mlékárenské kultury a sůl.

Kde si můžete koupit naše sýry

Abertamy

S abertamskou sýrárnou přímo sousedí bistro s řeznictvím a s pultem vyhrazeným pro mléčné výrobky. Můžete si odnést nejen sýr, ale i domácí špekáčky nebo maso na steaky. A rovnou se u nás třeba i naobědváte.

Adresa: Farní 28, Abertamy (mapa)

 

Otvírací doba:

Pondělí – čtvrtek:   10:00 – 15:00
Pátek    – sobota:    8:00 – 17:00
Neděle:                     10:00 – 15:00

Jindřichovice

Také prodejna v Jindřichovicích je spojena s řeznictvím a malým bistrem. Ze Sokolova jste u nás autem za čtvrt hodiny.

Adresa: Jindřichovice 156, 35801 Kraslice (mapa)

PRODEJNA DOČASNĚ  UZAVŘENA

Otvírací doba:

Možná jsou pro vás Krušné hory trochu z ruky. Ale nezoufejte, naše maso a sýry nabízejí také některé obchůdky s biopotravinami a farmářskými výrobky, např. v Praze, Plzni nebo v Karlových Varech. A občas se objevíme i na některých farmářských trzích.